×
Magazina.com
Shkarko në Play Store
Kliko këtu
Magazina
Lart
: 563

Sofali

20000.00
ID
400422  
Lloji i postimit
Tokë/ Për shitje  
Sipërfaqja
400m2
Shteti / Qyteti
Kosovë /

Shitësi

U bashkua 2019
Kosovë / Prishtinë

Shiten troje ne Sofali-Prishtine ne siperfaqe te ndryshme prej 400 m2, 500, 600, 800 m2 ose me shume, me infrastrukture te plote duke filluar nga rruga, kanalizimi, ujesjellesi, rryma, gjithashtu ka leje ndertimi

Kto troje gjenden përball lagjes
http://germiaresidences.com/

Qmimi per 100 m2 apo (1 ari) 20.000 €

Ne linkun me poshte mund te shihni se si eshte plani rregullativ ne kete pjese, e definuar me shifren F04 ne te cilen eshte pecaktuar ndertimi:
Ndertimi per shtepi te veçantë 4 ari minimumi
Ndertimi per shtepi dysh 3 ari min., dhe
Ndertimi per shtepi ne rend 2 ari minCOPY linkun më poshte dhe hap nje faqe te re dhe pastaj PASTE, mund te shihni planin rregullues dhe si jane kushtet urbanistike te ketyre trojeve

http://prishtinaonline.com/uploads/07._kushtet_e_rregullimit.compressed.pdf


http://prishtinaonline.com/uploads/prrh_sofalia_2016-2024_propozuar.pdf

Ju lutemi Kycuni për të komentuar

Patundshmëri të ngjashme

\ud83c\udfe1 Shitet Toke \ud83d\udcd0 Sip 1000 m2 € 30000.00 Shteti / Qyteti: Shqipëri / Shkodër
Shesë tokë ne lokacion atraktiv, fshati Bec, Gjakovë Çmimi : Me Marrëveshje Shteti / Qyteti: Kosovë / N/A
\ud83d\udc49 Pronë eskluzive Agjensise Extra € 600000.00 Shteti / Qyteti: Shqipëri / Shkodër
\ud83c\udfe1 Shitet Toke \ud83d\udcd0 Sip 2000 m2 € 60000.00 Shteti / Qyteti: Shqipëri / Shkodër